Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2017, 00:00

Západ diesle odmieta, berieme ich k nám

Postupný zákaz vozidiel na naftu na Západe spôsobuje, že sa za lacné peniaze dostávajú na Slovensko.

Západ diesle odmieta, berieme ich k nám
Zdroj: REUTERS/Tobias Schwarz

Európa stráca záujem o diesle. Kvôli kauze dieselgate Európa čoraz viac vníma naftu ako problém, a prispôsobujú sa tomu aj výrobcovia áut, ktorí chcú s výrobou dieslov skončiť. Nezaostávajú ani európske krajiny, ktoré autá na naftu z veľkých miest vytláčajú.


„Dieselgate bola jasným príkladom nereálnych a nadnesených cieľov ekologickej politiky Únie. Normy sa tak rýchlo sprísňujú, že automobilky na to nezvládajú technickým pokrokom reagovať,“ tvrdí analytik spoločnosti Capital Markets Lukáš Lipovský.


Práve sťahujúca sa slučka škrtiaca dieselové motory a kauzy s emisiami vyvolávajú na trhu veľkú nervozitu. Západné krajiny si začínajú uvedomovať dosahy a starších dieslov sa masovo zbavujú. Tie za lacný peniaz prúdia aj k nám.

Naftové jazdené autá strácajú hodnotu
Európske opatrenia cítiť aj u nás a z východoeurópskych krajín sa stávajú vrakoviská Európy. Na Slovensko sa podľa údajov Štatistického úradu v minulom roku doviezlo viac ako 90-tisíc vozidiel, čo znamená mesačný priemer na úrovni sedem-

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.