31.08.2017, 00:00

Už aj zubná kefka bude inteligentná

Nemecká IFA ukáže, čo budete mať na Vianoce pod stromčekom. Trend je nastavený jasne, všetko musí komunikovať s mobilom.

Philips - zubná kefka
Zdroj: Reuters

Najväčšia IT šou na starom kontinente alebo IFA 2017. Zúčastňujeme sa na jednej z najlepších technologických udalostí tohto roka, kde sa očakáva množstvo absolútnych noviniek. Na veľtrh, ktorý prakticky ovplyvní vianočné sviatky miliónov ľudí, sme odcestovali priamo do Berlína. Zaujímavosťou výstavy je fakt, že firmy tu primárne ukazujú výrobky a doplnky, ktoré mieria priamo na zákazníkov. Avšak ani segment biznis zákazníkov tu nebude ukrátený. Navyše ide o poslednú veľkú akciu roka. Ak nepočítame samostatné predstavenie iPhonu.

Na výstave IFA sa zúčastňujú stovky firiem, ktoré predvedú svoje najlepšie výrobky. Tento rok bude zameraná na inteligentné doplnky do domácnosti, virtuálnu a rozšírenú realitu a, samozrejme, smart hodinky a telefóny. Vybrali sme pre vás päť výrobkov, ktoré sa tu majú predstaviť.

Nové hodinky od Samsungu

Pred týždňom ukázala juhokórejská spoločnosť svoj top model telefónu v New Yorku. Note 8 je očakávaným nástupcom Galaxy Note 7, ktorý mal problémovú batériu a v niektorých prípadoch sa aj vznietil. Novinka a aktuálne najlepší telefón od Samsungu mieri tiež na výstavu IFA v Berlíne, kde sa ukáže širokej verejnosti. Jeho batéria je navyše teraz dôslednejšie kontrolovaná. Všetko by teda malo byť úplne bezproblémové. Note 8 dostal nový dvojitý fotoaparát, aktualizované pero a veľkú zahnutú obrazovku.

Okrem smartfónov sa však očakáva ďalšia evolúcia v oblasti inteligentných hodiniek. Samsung pravdepodobne prinesie nové športové hodinky (Samsung Gear Sport), športový náramok Gear Fit2 Pro a pokračovanie klasického radu. Mal by sa označovať Gear S4. Hodinky by mali mať väčšiu výdrž, dokonalejší výkon a budú samostatnejšie. Teda mali by byť schopné fungovať takmer plnohodnotne aj bez smartfónu.

Samsung rovnako musí priniesť novú verziu hodiniek aj kvôli Applu. V blízkom čase sa očakáva uvedenie Apple Watch Series 3. Ďalším prekvapením by mohol byť tablet Galaxy Tab.

Okrem týchto klasických doplnkov sa však Samsung ako veľký výrobca elektroniky zapája do sveta inteligentných spotrebičov. Istotou tak budú nové doplnky pre domácnosť, ktoré medzi sebou komunikujú a sú čoraz väčšou realitou aj na Slovensku. Očakávajú sa tiež nové monitory či televízie. Obrovský boom zažívajú napríklad reproduktory, ktoré dokážete ovládať len hlasom a komunikovať s nimi. Môžete cez ne napríklad hľadať informácie na internete alebo skontrolovať mail.

Konkurencia ako Apple, Google či Amazon už podobné produkty ponúka. Samsung okrem toho spustil svojho nového inteligentného asistenta Bixby, a tak by bolo predstavenie reproduktora logickým krokom. Ak to Samsung neukáže na výstave IFA, tak určite v blízkej budúcnosti.

Supertelefón od LG

S istotou sa počíta, že juhokórejská spoločnosť LG ukáže v Berlíne svoj nový top smartfón V30. Špekulácie hovoria o veľmi tenkom tele, špičkovej obrazovke a o po

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.