Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2017, 00:00

Obrovský obchod Zľavomatu vyvolal záujem o investorov

Predaj populárneho zľavového portálu do britských rúk nevzbudzuje obavy z konkurencie.

Obrovský obchod Zľavomatu vyvolal záujem o investorov
Zdroj: www.zlavomat.sk

Zemetrasenie na poli zľavových portálov. Aj tak by sa dala nazvať kúpa českej skupiny Slevomat, ktorej súčasťou je aj slovenský portál Zľavomat.sk, britskou spoločnosťou Secret Escapes. Tá okrem toho získa kontrolu aj nad českým agregátom zliav Skrz.cz. I keď Briti nie sú nováčikmi na poli predaja dovoleniek na podobnej báze ako zľavové portály, ide o jednu z najväčších akvizícií na poli českého a slovenského e-commerce.

Astronomická suma
Podľa informácií, ktoré zverejnil český Forbes, sa mala výška spomínanej transakcie vyšplhať na takmer 60 miliónov eur. Aleš Mlátilík, riaditeľ Zľavomatu na Slovensku, však pre HN tvrdí, že išlo o iné číslo. „Výšku transakcie nebudeme komentovať. Môžem však povedať, že suma bola oveľa vyššia, ako predpokladajú a uvádzajú niektoré médiá,“ vysvetlil. Sec

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.