06.09.2017, 00:00

Luxusný internát pre študentov? V Bratislave stojí izba 560 eur mesačne

Špičkový internát v hlavnom meste poskytuje vysokoškolákom fitnes, vírivku či saunu.

Vysokoškoláci sú nútení ísť aj do luxusu. Väčšina školských internátov je už tradične preplnená a hľadanie alternatívneho ubytovania je jedinou možnosťou.

Mesačné náklady študenta na bývanie sa tak môžu viacnásobne zvýšiť. Kým klasický internát vyjde na zopár desiatok eur mesačne, izba v komfortnom študentskom domove stojí stovky eur.

Za komfort sa platí
Ubytovanie na úrovni hotela ponúka študentom Student House v Ružinove, ktorý vznikol po rekonštrukcii bývalého päťhviezdičkového komplexu. Vysokoškoláci tu bývajú v priestranných komfortných izbách, ktoré spĺňajú parametre hotelov vyšších tried.

Objekt má wellness so saunou, kaviareň a reštauráciu. Komfort sa však odrazí na cene nájmu.

Najlacnejšia trojlôžková izba stojí od 189 eur mesačne. Ak chce študent bývať sám, musí zaplatiť astronomických 560 eur za mesiac.

Ďalšou rezidenciou v hlavom meste pre študentov je zrekonštruovaný Hotel Incheba. V súčasnosti nesie názov Student Residence. Od ostatných internátov sa líši tým, že má k dispozícií tenisový kurt, beach volejbalové ihrisko či letnú terasu. Ceny lôžok na tomto internáte sa pohybujú od 180 do 350 eur mesačne.

Zahraniční idú do drahších bytov
Klasickou voľbou študentov však stále ostáva aj prenájom bytov či izieb. „Internát je skôr pre ľudí, ktorí potrebujú spoločensky žiť, ja mám rada svoj pokoj na priváte,“ hovorí študentka STU Vladimíra Pakosová.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.