Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2017, 10:56

Lidl sa ospravedlnil. Kríže do svojich letákov urýchlene vráti

Lidl sa ospravedlnil. Kríže do svojich letákov urýchlene vráti

Nemecký obchodný reťazec Lidl vráti do svojich letákov kríže na gréckych kostoloch z ostrova Santorini. Rozhodol sa tak po silnej kritike v niekoľkých štátoch vrátane Slovenska. Kríže predtým reťazec vyretušoval s odôvodnením, že sa snaží zachovať náboženskú neutralitu.

Podobu letákov vráti Lidl do pôvodného stavu "tak rýchlo, ako bude možné", píše nemecký denník Die Welt. "Ospravedlňujeme sa, ak sme zákazníkov znepokojili podobou letákov našej vlastnej značky Eridanous," uviedol reťazec vo vyhlásení.

"Nikdy nebolo a nikdy nebude naším úmyslom reprezentovať akúkoľvek ideologickú pozíciu s našimi produktmi alebo ich dizajnom," dodal reťazec.

Prvýkrát na absenciu krížov na kostoloch na gréckom ostrove Santorini v letákoch Lidli upozornila belgická televízia RTL. Opatrenia Lidlu kritizovala mnoho európskych politikov, nevôľu dali najavo aj samotní Gréci. Silná kritika sa objavila aj na sociálnych sieťach.

Voči konaniu reťazca sa ohradila aj strana KDH. Tá žiadala, aby sa Lidl ospravedlnil. Vlnu kritiky si vyslúžil obchod aj na svojom slovenskom Facebooku. 

Časť ľudí kvôli letákom dokonca chcela Lidl bojkotovať, na zváženie takéhoto kroku vyzval aj český minister poľnohospodárstva za KDU-ČSL Marian Jurečka. Ostro sa voči konaniu Lidlu vymedzil aj český kardinál Dominik Duka. Nakoniec zmazanie krížov ľutoval aj nemecké vedenie Lidlu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.