10.09.2017, 00:00

Barónka predáva byty na exkluzívnej adrese. Luxusné bývanie stojí desiatky bitcoinov

Britská barónka chce predať 150 bytov za najhodnotnejšiu kryptomenu.

Byty na vyšších poschodiach ponúknu obyvateľom zaujímavý výhľad.
Zdroj: astonplazacrypto.com

Úspešná podnikateľka a členka hornej komory britského parlamentu Michelle Moneová má spolu s priateľom Douglasom Barrowmanom v pláne predať niekoľko bytov na exkluzívnej adrese. Prijíma aj platbu v najhodnotnejšej kryptomene bitcoin.

Zakladateľka značky spodného prádla Ultimo sa investične podieľa na stavbe dvoch apartmánových domov v Dubaji a obchodného centra, upozornil portál Independent.com. V pláne má takýmto spôsobom predať 150 bytov, v ponuke sú garzónky, jednoizbové i dvojizbové byty.

Garzónky za takmer 30 bitcoinov

Potencionálni záujemcovia si musia pripraviť desiatky bitcoinov.

​Garzónky z projektu The Aston Plaza do štvrtého poschodia s rozlohou bezmála 48 metrov štvorcových stoja 29,4 bitcoinu, v prepočte takmer 113-tisíc eur. Garzónky na vyšších poschodiach sú menšie (43,6 metrov štvorcových) a lacnejšie (27,7 bitcoinu, teda 106-tisíc eur).

Veľké byty

Jednoizbové byty majú rozlohu viac ako 77 metrov štvorcových a záujemcovia si musia pripraviť 47,9 bitcoinu (183-tisíc eur). V ponuke je aj väčší (82 metrov štvorcových) za 49,6 bitcoinu (190-tisíc eur), no v ponuke je len jediný.

Dvojizbové byty majú kráľovskú rozlohu: viac ako 132 metrov štvorcových, ich cena je vyššia ako 74 bitcoinov, teda viac ako 283-tisíc eur.

Prvé byty v rámci projektu 

"Ide o prvý projekt, ktorého byty sa budú predávať za bitcoiny," uviedla Moneová, ktorá sa pýši titulom barónka. "Už sa predávali byty za bitcoiny, ale len jednotlivo, nikdy nie v rámci projektu," uviedla na pravú mieru. Projekt The Aston Plaza ponúkne bývanie v 1 133 bytových jednotkách v dvoch 40-poschodových vežiakoch. Vizualizácie bytov sľubujú výhľad na najvyššiu budovu na svete, Burdž chalífa, a tiež na dubajskú marínu.

Pozrite si vizualizácie projektu:

480 jednotiek už bolo predaných, pripomína portál TheNational.ae. Odovzdanie stavby sa očakáva v roku 2019.

Obľúbený bitcoin 

Kryptomena bitcoin sa teší čoraz väčšiemu záujmu investorov, jej cena na pravidelnej báze láme rekordy, momentálne je jeho hodnota na úrovni 4 570 dolárov.

​Je považovaný za bezpečnú investíciu, v časoch hustnúceho napätia na Kórejskom polostrove dosiahol svoju najvyššiu hodnotu: 4 940 dolárov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.