11.09.2017, 10:30

Spolumajitelia Esetu prišli o väčšinu v hoteli Carlton. Prípad rieši polícia

Maroš Grund a Rudolf Hrubý prišli o väčšinový podiel po tom, ako tretí spoločník navýšil imanie.

Spolumajitelia Esetu prišli o väčšinu v hoteli Carlton. Prípad rieši polícia
Zdroj: Archív HN

Podnikateľ v oblasti realít Erik Mikurčík je podľa obchodného registra od konca júna väčšinovým vlastníkom hotelu Carlton v centre Bratislavy. Svojich partnerov, spolumajiteľov spoločnosti Eset, kontroly zbavil zvýšením základného imania. Informáciu priniesol Denník N.

Spolumajitelia Esetu Maroš Grund a Rudolf Hrubý prostredníctvom spoločnosti Carlton Property kúpili hotel Carlton, ktorý leží na Hviezdoslavovom námestí v hlavom meste. Tretím spoločníkom vo firme ADS Property, ktorá Carlton Property vlastnila, bol Erik Mikurčík, známy ako šéf realitnej kancelárie Arthur Real Estate Company.

Splnomocnenie

V spoločnosti ADS Property mali všetci rovnaký podiel.

Napriek tomu sa v júni Mikurčík stal väčšinovým majiteľom. Zvýšil základné imanie Cartlon Property o 55-tisíc, čo z neho spravilo nového spoločníka firmy. Hotel tak fakticky ovládol. Do prípadu vstúpil Tomáš Hvožďara, ktorý tvrdí, že od firmy ADS Property má splnomocnenie a v jej mene môže konať.

Oznámenia rieši aj NAKA

Dátum na splnomocnení pochádza z októbra 2015, teda z času, keď bol Mikurčík jediným konateľom ADS Property. Hvožďara v dokumente vyhlásil, že prijíma rozhodnutie o zvýšení základného imania.
Mikurčík tak ovládol 91,6 percenta hotela. Grund aj Hrubý už situáciu riešia právnou cestou.

Podľa informácii Denníka N podali spolumajitelia Esetu niekoľko trestných oznámení, časť má riešiť NAKA, časť bratislavská polícia. Mikurčík sa mal podľa jedného z nich pokúsiť previezť z Carltonu dva milióny eur na svoj účet a tiež previesť nehnuteľnosti patriace pod Cartlon Property.

Mikurčík odmieta, že by k akýmkoľvek podvodom či nekalostiam prišlo.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.