Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2017, 10:32

Slovenský Mr. Kebab expanduje do Česka, prvú pobočku otvorí v Kladne

Prvú pobočku Mr. Kebab otvorili v Košiciach v roku 2005

Slovenský Mr. Kebab expanduje do Česka, prvú pobočku otvorí v Kladne
Zdroj: mrkebab.eu

Slovenský reťazec rýchleho občerstvenia Mr. Kebab otvorí v piatok v kladnianskom obchodnom centre Central svoju prvú českú prevádzku. V novembri k nej pribudne pobočka v Českých Budějoviciach a budúci rok štyri reštaurácie. Do piatich rokov firma plánuje najmenej dve desiatky franšízových pobočiek. ČTK to povedal Petr Kutík zo spoločnosti Czech Retail Franchising, ktorá má licenciu Mr. Kebab pre Česko.

Prvú pobočku Mr. Kebab, ktorý popri kebaboch ponúka i kuracie, syrové, zemiakové a zeleninové pochúťky, otvorili v Košiciach v roku 2005. Na Slovensku má podľa svojho webu ešte dve ďalšie a v budúcom roku k nim plánuje pridať tri.

Czech Retail Franchising Petra Kutíka a Ondřeja Šlechtu chce budovať pobočky Mr. Kebab prostredníctvom franšíz. Kutík a Šlechta začínali v sieti predajní so športovým vybavením Sportisimo a v posledných 15 rokoch sa venovali vyhľadávaniu miest pre nové prevádzky, vyrokovanie nájomných podmienok a následnému riadeniu prevádzok pre významné európske maloobchodné značky, napríklad Fruitisimo.

"Pretože plánujeme v nasledujúcich rokoch otvoriť niekoľko desiatok prevádzok, je koncept postavený na pomerne rýchlej návratnosti dva až tri roky, investíciu do troch miliónov českých korún a nižšom franšízovom poplatku," uviedol Kutík. Sieť prevádzok bude mať jednotný vzhľad i ponuku, ktorú budú vo všetkých prípadoch dodávať rovnakí dodávatelia.

Najväčšiu sieť prevádzok rýchleho občerstvenia v Česku má americký McDonald ́s, ktorý do republiky prišiel ako prvý v roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje 95 reštaurácií priamo alebo prostredníctvom franšíz. Jeho hlavný konkurent KFC má v Česku osem desiatok pobočiek. Medzi tuzemské firmy s najväčším počtom fastfoodových bistier patrí Bageterie Boulevard.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.