14.09.2017, 00:00

Predáva sa, nik v ňom nesedel. Nový Karoq

Automotive, Druhé SUV od českej automobilky má už viac ako 10-tisíc objednávok. Čoskoro bude nasledovať tretie.

Predáva sa, nik v ňom nesedel. Nový Karoq
Zdroj: Škoda

Kodiaq vlani v rámci automobilky nastavil veľmi vysokú latku. Mladoboleslavskú Škodu teší neutíchajúci záujem, má však aj starosti. Dôvodom je nedostatočná výrobná kapacita, ale i meškajúce diely od subdodávateľov. Pozitívom však je, že čakaciu lehotu na Kodiaq sa podarilo skrátiť na tri mesiace.

No Škoda vie, že jedno SUV nestačí. Preto na automobilovej výstave vo Frankfurte predstavila nové športovo-úžitkové vozidlo s názvom Karoq. „S Kodiaqom sme začali ofenzívu a s Karoqom ju iba potvrdzujeme. V našom pláne je aj menší zástupca SUV a keď príde vhodný čas, určite verejnosti povieme viac,“ potvrdil v rozhovore pre HN konateľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko Marek Růžička.

O Karoq je záujem
Tak ako pri Kodiaqu, aj Karoq je zatiaľ na poli predaja úspešný. Predobjednalo si ho 10-tisíc zákazníkov. Na základe fotografie bez toho, aby ho vôbec videli. A to nový SUV model automobilka zatiaľ ponúka iba v piatich krajinách. Predpredaj na Slovensku bol spustený v piatok, v priebehu pár dní si ho objednala približne stovka Slovákov.

Škode sa však podľa analytikov darí na celom poli predaja vozidiel a neustále rastie. „Z hľadiska predaných kusov automobilov zaznamenala automobilka najlepší polrok v histórii, keď zvýšila počet dodaných automobilov na 585-tisíc, čo predstavuje nárast o 2,8 percenta,“ konštatuje finančný anylitik spoločnosti Capital Markets Michal Fafrák.

Dôležitým faktorom, ktorý pri výbere takéhoto typu vozidla u zákazníka zohráva rolu, je podľa vedenia spoločnosti aj pomer ceny a toho, čo ponúkne. „Aktuálne sa s modelom Karoq pohybujeme v cenovo dostupnejšom rozmedzí, ako je to v prípade jeho väčšieho brata,“ konštatuje Růžička.

O Kodiaq bol pred začiatkom predaja záujem väčší. Automobilka v jeho prípade evidovala viac ako 20-tisíc objednávok.

Kapacitné problémy
To, že po autách tohto typu ľudia prahnú, dokazuje aj obrovský záujem o sesterskú Seat Atecu, za ktorú sú rovnako ako za Kodiaq zákazníci ochotní zaplatiť, no zároveň si na ňu aj počkať. Na Atecu sa aktuálne čaká celý rok. Pri Kodiaqu, ktorého automobilka od februára do júna predala viac ako 37-tisíc kusov, sa Škode podarilo skrátiť čakačku zo šiestich mesiacov

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.