14.09.2017, 00:00

Top developeri naliali do Bratislavy miliardy

Najväčší developeri sa už niekoľko rokov snažia zmeniť vizuál Bratislavy. Celkové investície sa v hlavnom meste môžu počítať v miliardách eur.

Nová autobusová stanica bude stáť viac ako jednu miliardu eur.
Zdroj: HB REAVIS

Najviac peňazí nalial do Bratislavy developer HB Reavis. Len v rámci projektu Stanica Nivy – Smart City prináša do Bratislavy viac ako miliardu eur. Projekt zahŕňa súbor stavieb na oboch stranách Dunaja. Developer sľubuje, že ľuďom prinesie reprezentatívnu autobusovú stanicu. „Osobne verím, že stanica prinesie ľuďom predovšetkým komfort a to nielen v doprave, aj keď dopravné obmedzenia počas výstavby nebudú nič prijemné,“ myslí si nezávislý architekt Rudolf Lesňák zo spoločnosti Rules. Autobusovú stanicu má dopĺňať obchodné centrum, trhovisko a výšková kancelárska budova. „Nákupné centrá bývajú dosť uzavreté vo vzťahu k okoliu, preto som zvedavý, ako bude projekt vo finále fungovať. Podľa vizualizácii sa máme na čo tešiť,“ dodáva Lesňák. Z hľadiska výmery je pre prevádzku novej autobusovej stanice určených vyše 30-tisíc štvorcových metrov, na ďalších vyše 70-tisíc štvorcových metroch budú služby a obchody a takmer tritisíc štvorcových metrov je vyhradených pre tržnicu.

Prvým objektom, ktorý sa stavia, je kancelárska veža. Budova sa stane najvyššou v Bratislave s výškou 125 metrov. Na jej vrchole bude vyhliadková reštaurácie a budova by sa mala pýšiť najrýchlejšími výťahmi na Slovensku. V rámci projektu developer investuje 60 miliónov eur do verejnej infraštruktúry v Petržalke a ďalších 24 miliónov eur do okolia stanice. Súčasťou je doplnkové dopravné riešenie pre Bratislavu v podobe nadzemnej elektrickej dráhy, ktorá má spojiť obidva brehy Dunaja bez zaťaženia existujúcej dopravnej infraštruktúry.

Medzi ďalšie významné projekty HB Reavis patrí Twin City. Kancelársky komplex vznikol n

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.