14.09.2017, 00:00

Odborníci rozhodli. Toto sú najlepšie realitné projekty na Slovensku

Arboria park je jeden z mála projektov veľkých developerov, ktorí sa odvážili ísť aj mimo Bratislavy.

Projekt je zaujímavý najmä netradičnou architektúrou oválnych budov, ktoré navrhla dielňa svetoznámej architektky Zahy Hadid. Nachádza sa v zóne Čulenova pri nákupnom centre Eurovea. Penta Investments v prvej fáze postaví tri 31-podlažné budovy s viac než 700 bytmi a jednu kancelársku vežu. V druhej fáze sa počíta s výstavbou najvyššej budovy komplexu, kancelárskej veže s výškou 116 metrov.


začiatok výstavby: jar 2017
koniec výstavby: zima 2019
výška investície: 300 miliónov eur
počet bytov: 786
veľkosť: jedno- až štvor- a viacizbové
cena s DPH: od 2 500 eur za štvorcový meter
počet parkovacích miest: 1 100
Zdroj: Penta Investments

Slovenský realitný trh sa podľa odborníkov za ostatných päť rokov vymanil z čistých kalkulácií. „Developeri sa čím ďalej, tým viac usilujú okrem zvyšovania zisku aj o kvalitnú architektúru, urbanizmus a celkový dosah projektu na život obyvateľov,“ hodnotí Ján Bošácky, vedúci oddelenia prieskumu trhu JLL Slovensko, ktorá s HN spolupracovala pri výbere top projektov u nás. Vo výbere prevládajú projekty z hlavného mesta.

​Okrem už existujúcich stavieb sa na trhu neustále pripravujú aj ďalšie významné projekty, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnia spôsob života v Bratislave. Hlavné mesto sa v najbližšom období bude rozrastať na juh aj na západ. Jedným z projektov je Nové Lido, ktoré spolu s pripravovanou druhou fázou Eurovey o poznanie rozšíri centrum Bratislavy na druhú stranu Dunaja.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.