Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2017, 15:15

Veľký knižný biznis na Slovensku. Martinus kúpil svojho hlavného konkurenta

Gorila, ktorá je druhým najväčším online kníhkupectvom na Slovensku, bude ďalej prevádzkovaná ako samostatná značka.

Veľký knižný biznis na Slovensku. Martinus kúpil svojho hlavného konkurenta
Zdroj: Peter Mayer

Najväčšie slovenské online kníhkupectvo Martinus.sk kúpilo svoju konkurenciu. Ide o e-shopy Gorila.sk a Arara.cz. Informuje o tom Denník N, ktorému to potvrdil šéf Martinusu Michal Meško.

Gorila, ktorá je druhým najväčším online kníhkupectvom na Slovensku, bude podľa Meška ďalej prevádzkovaná ako "samostatná značka." Český e-shop Arara.cz čaká zlúčenie s webom Martinus.cz.

​Martinus je majiteľom Gorily od 15. septembra. Suma ani detaily transakcie však nie sú známe. Kaviarne Gorila.sk súčasťou transakcie neboli.

Zmena majiteľa e-shopu už je aj oficiálne uvedená na stránke Gorila.sk.

​Značka Martinus vznikla v roku 1990. Vtedy v Martine založili bratia Miroslav a Jozef Santusovci jedno z prvých súkromných kníhkupectiev na Slovensku. V roku 2000 sa pôvodná značka preniesla na internet a doplnila sa k nej koncovka .sk. 

​Podľa údajov zverejnených na stránke Finstat mala spoločnosť Martinus, s.r.o. za rok 2016 tržby 8 390 467 eur a zisk 115 036 eur. Zamestnávala od 100 do 149 zamestnancov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.