20.09.2017, 00:00

Érsek má odkaz pre nespokojný Prešov

S výstavbou severného obchvatu by sa mohlo začať na budúci rok. Peniaze má nájsť Kažimír.

Érsek má odkaz pre nespokojný Prešov

Nahnevaní Prešovčania odovzdali včera na Úrade vlády petíciu za urýchlené vybudovanie severného obchvatu mesta. Podpísalo ju viac ako 32-tisíc ľudí, ktorým prekáža zlá dopravná situácia a meškajúca výstavba. „Prvý úsek severného obchvatu Prešova môžeme začať súťažiť tento rok a druhý úsek pripravujeme. Toto je naša odpoveď,“ uviedol v reakcii na petíciu minister dopravy Árpád Érsek.


Míňajú sa eurofondy
Ministerstvo dopravy však upozorňuje, že mu začínajú reálne chýbať peniaze z eurofondov. Tie sú takmer vyčerpané a na severný obchvat Prešova sa budú musieť nájsť iné zdroje financovania. Érsek sa preto plánuje obrátiť na ministerstvo financií a požiadať ho o zabezpečenie financovania. „Tento projekt je pripravený, verejná súťaž sa môže začať, ale musím mať finančné krytie. Bez neho začať nemôžem,“ uviedol. V prípade, že sa vláde nepodarí zmeniť zákon o dlhovej brzde, bude musieť minister hľadať dodatočné zdroje aj pri ďalších úsekoch.


Podľa Rady pre rozpočtovú zodpovednosť by však štát mal byť schopný nájsť financie na infraštruktúru aj bez uvoľnenia

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.