21.09.2017, 10:50

Prvá žena slovenského bankovníctva Kohútiková končí vo vedení VÚB

Elena Kohútiková odchádza z pozície zástupkyne generálneho riaditeľa VÚB ku koncu októbra tohto roka.

Elena Kohútiková

Kohútiková pracovala vo vedení banky vyše desať rokov. Na miesto prvej dámy slovenského bankovníctva príde od novembra Roberto Vercelli.

“Z profesionálneho života určite neodchádzam, len chcem viac času venovať rodine, predovšetkým vnúčatám, vrátiť sa ku koníčkom, na ktoré som dlhé roky nemala čas a odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. Či už študentom, na odborných fórach, alebo budúcim podnikateľkám. Jednoducho, po rokoch, keď som naplno riešila biznis, túžim mať trochu vyváženejší život. Budem i naďalej aktívna v správnych a vedeckých radách univerzít, v Nadácii VÚB a mám aj plány na ďalšie odborné aktivity a projekty, kde zužitkujem svoje skúsenosti”, komentuje v tlačovej správe dôvody svojho rozhodnutia Elena Kohútiková.

Elena Kohútiková pôsobila vo VÚB banke od októbra 2006.

Najskôr ako členka predstavenstva a vrchná riaditeľka Úseku finančných a kapitálových trhov a od marca 2009 ako zástupkyňa generálneho riaditeľa zodpovedná predovšetkým za oblasti: riadenie rizík, financovanie, plánovanie a kontroling, platobný styk, informačné technológie, compliance, prevádzkové služby. Jej meno je úzko späté s prijatím eura na Slovensku.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.