Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2017, 00:00

Domácnosti si vydražia lacnejší plyn

Prvá aukcia energií chce spotrebiteľom priniesť úspory v stovkách eur.

Domácnosti si vydražia lacnejší plyn
Zdroj: Dreamstime

Slovenské domácnosti sa tretieho novembra prvýkrát zapoja do energetickej aukcie. V susednom Česku takýmto spôsobom od roku 2013 ušetrili na plyne vyše 31 miliónov eur, približne 330 eur na spotrebiteľa ročne. Dokopy v Európe dražilo od roku 2010 vyše dva a pol milióna odberateľov.


Čo je aukcia energií?
Domácnosti majú možnosť zaregistrovať sa na stránke prvaaukciaenergii.sk, čím sa stanú súčasťou energetického kolektívu. Dodávateľom tak vznikne možnosť získať naraz množstvo nových klientov. Musia však súťažiť s konkurenciou – vyhráva ten, kto dá najnižšiu cenu. Spotrebitelia zároveň dostanú výhodnejšiu ponuku, ako keby oslovovali distribútorov individuálne. Pre firmy sú aukcie bežným spôsobom nákupu energií, pre domácnosti to bude u nás premiéra.


Aukcia funguje podobne ako množstvové

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.