22.09.2017, 00:00

Staré Mesto s rekonštrukciou súhlasilo, teraz je proti. Pozrite si kritizovanú fasádu hotela Danube

Danube má novú fasádu, ktorá je stredobodom pozornosti.

Staré Mesto s rekonštrukciou súhlasilo, teraz je proti. Pozrite si kritizovanú fasádu hotela Danube
Zdroj: HN/Peter Mayer

Developerská spoločnosť Sitno Holding, za ktorou stojí exminister hospodárstva Ľudovít Černák, mala priniesť hotelu v lukratívnej časti Bratislavy nový moderný vzhľad. Ten sa však nepáči ľuďom, architektom, ani predstaviteľom mesta. Starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík nazval hotel Danube opachou. Mestská časť však najskôr stavebné povolenie na rekonštrukciu vydala. Teraz starosta verí, že hotel ešte zmení podobu. „Stále si myslím, že proces je zvratný a nič nie je definitívne. Verím, že stavbu poľudštia,“ vysvetľuje Števčík.

Požiadavky úradov
Celkový vzhľad zrekonštruovaného hotela má podľa developera svoje opodstatnenie. „Je reakciou na požiadavky úradov, aby bola potlačená silueta hotela a vynikali dominanty so svetlou fasádou, ktorými sú Dóm sv. Martina a Hrad,“ hovorí Elena Segečová, členka Predstavenstva Sitno Holding Real Estate. Podľa nej rekonštrukcia hotela prebieha podľa stavebného povolenia, ktorého súčasťou je aj oprava fasády. Starosta mestskej časti tvrdí, že nikto netušil, čo sa dialo za lešením a plachtou. Stojí si však za tým, že stavebný úrad konal v rámci zákonných oprávnení. Ten môže v prípade čiernej stavby alebo rekonštrukcie, ktorá je v rozpore s povoleniami, udeliť pokutu či zastavenie procesov stavby. Môže tiež pozastaviť kolaudáciu.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.