Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2017, 17:26

Slovensko hľadá nového EY Podnikateľa roka

Slovensko sa púšťa do hľadania v poradí už 12. EY Podnikateľa roka.

Slovensko hľadá nového EY Podnikateľa roka
Zdroj: Reuters

Spoločnosť EY, ktorá túto súťaž organizuje, hľadá podnikateľa, ktorý bude na budúci rok Slovensko reprezentovať na prestížnom svetovom finále v Monte Carle. „Už po 12-krát vyhlasujeme súťaž EY Podnikateľ roka s cieľom oceniť slovenských podnikateľov, ukázať ich životné príbehy a odhodlanie,“ hovorí Matej Bošňák, vedúci partner spoločnosti EY v Slovenskej republike.

Matej Bošňák vyzýva všetkých podnikateľov, ktorí svojou prácou vybudovali úspešné spoločnosti, aby sa do súťaže prihlásili. „Zároveň sa obraciam na širokú verejnosť, aby nám pomohla objaviť podnikateľské osobnosti zo svojho mesta, pretože o mnohých z nich ešte nevieme. Nominujte podnikateľa, ktorého si vážite, aby sa o ňom mohli dozvedieť aj ostatní a inšpirovať sa jeho podnikateľským príbehom.“

Porotu zaujímajú nielen hospodárske výsledky, ale najmä výnimočný podnikateľský príbeh. Nominovaní podnikatelia budú súťažiť v troch kategóriách – EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, EY Technologický podnikateľ roka a EY Začínajúci podnikateľ roka. Prihlášky je možné posielať do 30. novembra 2017.

V súčasnosti sa táto akcia ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2016 Slovenskej republiky v ostatnom ročníku súťaže sa stal Jozef Klein, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Asseco Central Europe. V celosvetovom finále, ktoré sa každoročne koná v Monte Carle, zvíťazil Kanaďan Murad Al-Katib (na snímke), prezident a generálny riaditeľ spoločnosti AGT Food and Ingredients.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.