Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2017, 00:00

Metro chystá nový koncept. Dostane sa aj na Slovensko

Firma má v pláne projekt po úspešnom uvedení zrealizovať aj na Slovensku.

Metro chystá nový koncept. Dostane sa aj na Slovensko
Zdroj: TASR/AP

V rámci výstavy pod názvom Metro unboxed, ktorá v týchto dňoch prebieha v historickom centre Düsseldorfu, predstavila Česká republika historicky prvé distribučné centrum spoločnosti Metro v rámci celého sveta. Po otestovaní jeho prevádzky majú zástupcovia firmy v pláne zrealizovať rovnaký koncept aj na Slovensku.


Pionier v distribúcii
Logistická hala firmy Makro, pod ktorou Metro v Českej republike vystupuje, sa bude nachádzať približne 20 kilometrov od Prahy. Jej úlohou je zlepšenie služieb zákazníkom. Centrum bude distribuovať tovar do 13 českých prevádzok, reštaurácií a dokonca aj k samotným spotrebiteľom. Na tento účel poslúži 50-tisíc štvorcových metrov plochy, na ktorej sa nachádza šesť teplotných zón na udržanie čerstvosti a kvality potravín. Zaujímavosťou je napríklad samostatná miestnosť určená na porciovanie mäsa rôznym spôsobom rezov. Hala, ktorá už stojí a momentálne sa pracuje na jej vnútornom vybave

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.