Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2017, 00:00

Developeri hľadajú pomoc od štátu

Stavitelia chcú urýchliť výstavbu projektov získaním štatútu významnej investície.

Developeri hľadajú pomoc od štátu
Zdroj: J&T Real Estate

Za veľké investície do mesta môžu developeri získať štatút významnej investície. Na konečné rozhodnutie vlády čakajú spoločnosti HB Reavis a aj J&T Real Estate. HN vám prinášajú prehľad toho, čo tento štatút znamená.

1. Čo je štatút významnej investície a kto oň požiadal
Presné podmienky na požiadanie a získanie štatútu významnej investície vymedzuje zákon. Významnú investíciu definuje ako stavbu, pri ktorej musia byť finančné prostriedky na uskutočnenie stavby najmenej 100 miliónov eur. Okrem toho musí byť národohospodársky významná a mala by vytvoriť najmenej 300 nových pracovných miest. Vláda Slovenskej republiky musí o stavbe rozhodnúť, či je jej uskutočnenie vo verejnom záujme.


Dosiaľ o štatút požiadali v tomto roku dvaja developeri. „Spoločnosť HB Reavis podala žiadosť o pridelenie osvedčenia šiesteho marca na ministerstvo hospodárstva,“ hovorí PR a marketingová manažérka HB Reavis Martina Jamrichová.

Rovnako o štatút požiadal aj developer J&T Real Estate, a to pri predstavení projektu Spojenej Bratislavy začiatkom augusta. Podmienky na získanie štatútu významnej investície splnil tiež develope

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.