Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2017, 00:00

Dane ovplyvní aj účet na Facebooku

Od budúceho roka sa zmenia pravidlá. Aj napriek bydlisku v zahraničí by slovenskí športovci mali platiť dane u nás.

Dane ovplyvní aj účet na Facebooku
Zdroj: Instagram/petosagan

Cyklista Peter Sagan už dôverne pozná zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže na legendárnej Tour de France. Teraz sa začne oboznamovať aj so zeleným tlačivom našej Finančnej správy. Hoci oficiálne býva v Monaku, dane by už mal od budúceho roka platiť u nás. Zmení sa totiž pohľad štátu na daňovú rezidenciu.


Namiesto trvalého pobytu a počtu dní strávených doma sa bude posudzovať, či má konkrétna osoba má na Slovensku „možnosť ubytovania, ktorá neslúži len na príležitostné ubytovanie, pričom možno predpokladať zámer sa v bydlisku trvale zdržovať“. Daňová poradkyňa Renáta Bláhová zo spoločnosti BMB Leitner, ktorá na zmenu upozornila, to vysvetlila na príklade nemeckého tenistu, ktorý chcel platiť dane v Monaku. Jedným z rozhodujúcich faktorov pri dokazovaní bydliska v dome rodičov b

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.