Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2017, 12:28

Fico: Pri Gabčíkove sme viedli súboj na život a na smrť. Odmena pre advokáta by sa však mala znížiť

Premiér ​Fico tiež upozornil, že zmluva s kanceláriou Bžána nebola podpísaná na účel Gabčíkova.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) si myslí, že je potrebné rokovať o znížení odmeny pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána, ktorú má dostať za servis pri spore o prevádzkovanie Vodnej elektrárne Gabčíkovo (VEG).

Povedal to po dnešnom zasadnutí Koaličnej rady s tým, že je to vec zodpovedných inštitúcií. Lídri sa dnes téme na rokovaní nevenovali.

"Chcel by som ale pripomenúť, že sme pri Gabčíkove viedli súboj na život a na smrť. A my sme Gabčíkovo vyhrali. Slovensko dnes po bláznivej privatizácii plne ovláda VEG. Hodnota sporu bola viac ako 800 miliónov eur. A štát podľa všetkého vyhrá aj ďalšie žaloby, lebo to boli rôzne neoprávnené majetkové prospechy vo vzťahu k firme, ktorá mala VEG prenajatú," povedal premiér s tým, že na druhej strane súhlasí s každým, kto tvrdí, že treba viesť vážne rokovania a znížiť túto odmenu.

​Fico tiež upozornil, že zmluva s kanceláriou Bžána nebola podpísaná na účel Gabčíkova.

"Bolo to vysúťažené právne zastupovanie ešte pred sporom o VEG," zdôraznil. Novinárov tiež požiadal, aby sa pozreli aj do minulosti. "Môžem potvrdiť, že v prípade jednej zmenky vo vzťahu k SPP z roku 2002, kedy sme neboli vo vláde, bola odmena vo výške 12,75 percenta. Mňa to zaujíma, opakujem ešte raz a očakávam od vedenia firmy, že budú rokovať o znížení odmeny," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.