Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2017, 21:50

Absolventov je dosť, ale sú bez praxe

Spoločnosti bojujú s problémom nájsť zamestnancov, školy s nedostatkom záujmu.

Absolventov je dosť, ale sú bez praxe
Zdroj: Peter Mayer

Konferencia HR Employer Branding 2.0, ktorá sa včera konala v bratislavskom hoteli Devín, bola zameraná okrem iného aj na spoluprácu firiem a škôl na Slovensku. To, že s nedostatočnou kvalifikáciou sa vo firmách bojuje už nejaký čas je známe, no odborníci otvorili tému problému s praxou. Väčšina absolventov sú totiž teoretickí, ktorí sú v praxi nepoužiteľní. Tí šikovní odchádzajú do zahraničia.

Približne 31-tisíc Slovákov študuje v zahraničí a iba 10-tisíc zahraničných študentov si zvyšuje vzdelávanie na našich školách. Približne tretina mladých chce ísť študovať za hranice štátu a zostať tam podnikať. Najväčším problémom je však fakt, že sa nevracajú domov. „Približne trinásť rokov sa venujem oblasti HR a posledné roky vnímam snahu univerzít i firiem nad rámec legis

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.