Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2017, 21:50

Absolventov je dosť, ale sú bez praxe

Spoločnosti bojujú s problémom nájsť zamestnancov, školy s nedostatkom záujmu.

Absolventov je dosť, ale sú bez praxe
Zdroj: Peter Mayer

Konferencia HR Employer Branding 2.0, ktorá sa včera konala v bratislavskom hoteli Devín, bola zameraná okrem iného aj na spoluprácu firiem a škôl na Slovensku. To, že s nedostatočnou kvalifikáciou sa vo firmách bojuje už nejaký čas je známe, no odborníci otvorili tému problému s praxou. Väčšina absolventov sú totiž teoretickí, ktorí sú v praxi nepoužiteľní. Tí šikovní odchádzajú do zahraničia.

Približne 31-tisíc Slovákov študuje v zahraničí a iba 10-tisíc zahraničných študentov si zvyšuje vzdelávanie na našich školách. Približne tretina mladých chce ísť študovať za hranice štátu a zostať tam podnikať. Najväčším problémom je však fakt, že sa nevracajú domov. „Približne trinásť rokov sa venujem oblasti HR a posledné roky vnímam snahu univerzít i firiem nad rámec legis

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.