Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2017, 16:26

Tesco zvažuje predaj svojich obchodov aj na Slovensku, píše maďarský denník

Obchodný reťazec by mohol opustiť región strednej Európy, vrátane Slovenska.

Tesco zvažuje predaj svojich obchodov aj na Slovensku, píše maďarský denník
Zdroj: Dreamstime

Britský reťazec supermarketov Tesco by mohol predať svoje aktivity v Maďarsku a ďalších krajinách v regióne, teda v Českej republike, Poľsku a na Slovensku. Kľúčové je, či bude pokračovať tlak na zvýšenie miezd zamestnancom. 

Napísal to dnes maďarský denník Magyar IDOK s odvolaním sa na informácie od manažéra firmy Tesco v Londýne, ktorý si neželal byť menovaný. Firma by podľa zdroja mohla predať svoje aktivity v jednotlivých krajinách dohromady, alebo oddelene. K predaju by mohla pristúpiť najskôr marci budúceho roka. 

Denník upozornil, že podnikateľský plán Tesca na tento rok nepočíta s rastom mzdových nákladov. Spoločnosť prepúšťa zamestnancov v regióne, vrátane 250 v Maďarsku. Zamestnanci firmy v Maďarsku nedávno štrajkovali kvôli krachu rokovaní o raste miezd s vedením. 

Na slovenskom trhu pôsobí Tesco od roku 1996. V súčasnosti má v krajine približne 150 predajní. V Česku má Tesco takmer dve stovky prevádzok.

Slovenské vedenie sa v júni dohodlo s odborovou organizáciou, že zamestnancom predajní reťazca Tesco od júla zvýši základné tarifné mzdy v priemere o osem percent. Tesco tak zvýšilo v uplynulých dvoch rokoch mzdy svojim slovenským zamestnancom priemerne o 18 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.