03.10.2017, 00:00

Expanzia v Bachledovej: po chodníku v korunách stromov bude nasledovať "vlekový" rekord

Investícia do novej lanovky sa vyšplhá na šesť miliónov eur a stavebné práce sa začnú po skončení zimnej sezóny.

Tatranská dedina Ždiar ašpiruje na titul obce s najvyšším počtom lyžiarskych vlekov na Slovensku. Môže sa tak stať po tom, čo viacerí miestni podnikatelia pretavia do reality svoje plánované investície do prepravných kapacít.

Z pozície jednotky tak Ždiar pravdepodobne už čoskoro zosadí liptovské stredisko v Demänovskej Doline, v ktorom lyžiarov na svahy Nízkych Tatier vozí približne dvadsiatka dopravných zariadení.

​Lídrom rozvoja cestovného ruchu pod Belianskymi Tatrami je pritom turistické centrum Ski Bachledova dolina. V rovnomennej doline len v závere minulého týždňa otvorili chodník v korunách stromov.

Investícia za milióny
Na jar v Ski Bachledova dolina naplno rozbehnú výstavbu centrálnej kabínkovej lanovky vrátane panoramatickej reštaurácie na hrebeni Spišskej Magury. „V Bachledovej doline pravidelne investujú.

V nadväznosti na vybudovaný chodník v korunách stromov potrebujú výrazne zväčšiť prepravnú kapacitu, tak vymenia starú sedačku za kabínkovú lanovku. Ich víziou v najbližších dvoch rokoch je postaviť pri zjazdovke na Frankovú, kde dnes majú vlek, ešte novú sedačkovú lanovku,“ povedal pre HN starosta Ždiaru Pavol Bekeš.

Spoločnosť Ski Aréna Ždiar, ktorej stredisko Bachledka Ski & Sun patrí, svoje plány bližšie nespresnila. Z informácií HN však vyplýva, že spomínaná investícia sa vyšplhá na šesť miliónov eur a stavebné práce sa začnú čo najskôr po skončení tohtoročnej zimnej sezóny.

Súvis s chodníkom
V Bachledke tak odzvoní starej trojsedačke Tatrapoma, ktorá má dĺžku 1,5 kilometra a za hodinu prepraví 1 350 osôb. Zvyšovanie kapacity v Bachledovej doline pritom priamo súvisí s novootvoreným chodníkom v korunách stromov.

Minulý týždeň v piatok totiž rovnomenná firma otvorila slovenský unikát v podobe atrakcie – vyhliadkovej veže so špeciá

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.