Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2017, 00:00

O predajne Tesca je záujem aj u konkurencie

Britský reťazec môže predať svoje aktivity na Slovensku.

O predajne Tesca je záujem aj u konkurencie
Zdroj: Dreamstime

Obchodná sieť Tesco zvažuje predaj svojich obchodov v strednej Európe. Informáciu priniesol maďarský denník Magyar Idők, pričom sa odvoláva na jedného z manažérov spoločnosti Tesco v Londýne. Britský reťazec tak môže predať svoje aktivity aj na Slovensku. Pribudnúť by malo Česko, Maďarsko a Poľsko. Predaj by mohol rozuzliť i to, či v spoločnosti bude pokračovať tlak na zvýšenie miezd zamestnancom.

Predajne prevezmú iní
Podľa odborníkov by však zákazníkov na Slovensku predaj výrazne neovplyvnil. „Prišli by druhí. Miesto by sa prirodzene zaplnilo. Buď by expandovali siete, ktoré sú na trhu, alebo by prišiel niekto nový,“ vysvetľuje maloobchodný analytik Ľubomír Drahovský. Situáciu prirovnáva k spoločnosti Ahold, ktorá predala sieť obchodov Hypernova. „Zamýšľali sme sa nad tým, čo to spraví s ponukou na trhu, ale ukázalo sa, že prišli druhí,“ dodáva analytik. Podľa neho niektorí prevzali časť siete Aholdu a niekde vznikli nové priestory a noví obchodníci.


Málo peňazí
Kúpiť všetky aktivity Tesca by mohla konkurencia. Rozšírila by tak svoje postavenie na trhu. Záujem o predajne nevylúčili ani slovenskí maloobchodní predajcovia. „Akvizície sú v plnej kompetencii našich akcionárov,“ hovorí Anna Buzink

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.