08.10.2017, 14:49 Aktualizované o 15:31, 08.10.2017

V Európe sme spravili taký cirkus, že sa nedalo nereagovať, tvrdí Fico

Premiér Robert Fico a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná si určili priority pred summitom Za rovnakú kvalitu potravín.

Slovensko bude chcieť od Európskej komisie počuť riešenia dvojitej kvality potravín v únii. Vyhlásil to dnes na tlačovej konferencii premiér Robert Fico. Odpovede bude chcieť počuť na summite, ktorý sa bude konať v piatok v Bratislave.

"Podaril sa nám husársky kúsok," povedal premiér o tom, že sa z dvojitej kvality potravín stala veľká téma. dlhé roky sa potichu diskutovalo o téme dvojakej kvality potravín.

"Za posledné mesiace sme urobili taký pozitívny cirkus v Európe, že sa už na to nedá nereagovať," vyhlásil o slovenskom boji za rovnakú kvalitu potravín a tovaru Fico.

"Dostali sme túto tému na medzinárodný stôl," tvrdí Fico. Pripomenul prejav Jeana Clauda Junckera aj slová francúzskeho prezidenta Emanuela Macrona. V piatok 13. októbra sa uskutoční summit v Bratislave. Fico očakáva okrem štátnikov aj predstaviteľov veľkých producentov.

"Chceme počuť od Európskej komisie, aké riešenia ponúka v tejto situácii," vyhlásil Fico. Premiér tvrdí, že rovnaké problémy majú aj ďalšie európske krajiny. Okrem V4 je to Bulharsko, Chorvátsko, Rumunsko, Slovinsko, Litva.

Fico hovorí aj o možnosti občianskej iniciatívy, kedy by sa spojilo viac krajín únie. Tie by spoločne vyvíjali tlak na komisiu spoločne po vyzbieraní miliónu podpisov. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.