Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2017, 15:14

Štát sa dohodol s Bžánom na menšej odmene. Dostane najviac 17,6 milióna eur

Kancelária Radomíra Bžána dostane 2,5 percenta z celkovej hodnoty sporu.

Štát sa dohodol s Bžánom na menšej odmene. Dostane najviac 17,6 milióna eur
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Advokátska kancelária Radomíra Bžána dostane za spor o elektráreň v Gabčíkove 2,5 percenta z celkovej hodnoty sporu. Pôvodne mala tá suma predstavovať 11 percent. 

Tá predstavuje 705,6 milióna eur a Bžánovej kancelárii tak pripadá maximálne 17,6 milióna. O dohode predsedu predstavenstva štátnej MH Manažment Branislav Bačik s Bžánom informovala štátna firma. 

"K rokovaniam sme pristúpili včera na žiadosť advokátskej kancelárie, ktorá chcela zastaviť traumatizovanie spoločnosti bulvarizáciou celej témy, ako aj mediálny hon na osobu advokáta a jeho rodiny,“ povedal predseda predstavenstva Branislav Bačík.

Suma 17, 655 milióna eur je zahrnutých 4,9 milióna, ktoré Bžánova kancelária dostala vyplatené za priebežné právnické úkony. "Ako víťazná strana sporu sme si uplatnili na arbitrážnom súde aj trovy konania a to vo výške 12,7 milióna eur. O ich konečnej výške rozhoduje arbitrážny súd," hovorí v stanovisku kancelária Bžána. 

Advokátska firma Radomíra Bžána vstúpila do hry pred dvomi rokmi, kedy s ňou na základe súťaže uzavrel rámcovú zmluvu Fond národného majetku s úlohou vyriešiť právny spor so Slovenskými elektrárňami a ich talianskym spolumajiteľom. Spor štát vyhral, a tak druhej strane nemusí zaplatiť stovky miliónov eur.

Minister Žiga pôvodne plánovanú vysokú odmenu pre kanceláriu Radomíra Bžána.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.