16.10.2017, 00:00

Pre úspech s čipsami musia rozšíriť výrobu

Čipsový trh stále rastie. Spoločnosť Fromax sa to rozhodla využiť.f

čipsy
Zdroj: Reuters

Poľnohospodárstvo majú v krvi. Manželia Sárazovci sú totiž už treťou generáciou, ktorá sa rozhodla žiť z pôdy. Predaj zemiakov však vynášal čoraz menej, a preto sa z nich rozhodli robiť výsledný produkt. Farmárske lupienky z Nitry čoskoro zaznamenali úspech. Ujali sa v pohostinstvách i okolitých obchodoch a po dohode s obchodným reťazcom Kaufland musel výrobca strojnásobiť výrobu, vďaka čomu takmer ihneď narazil na vlastné výrobné kapacity.

Dnes sa chystajú na rozširovanie produkcie a majú ambiciózny plán. „Chceli by sme sa z regiónu posunúť na celoslovenskú úroveň. K tomu by nám mohla dopomôcť aj nová výrobná hala, od ktorej očakávame zhruba osemnásobné zvýšenie produkcie,“ tvrdí konateľ spoločnosti Fromax Mikuláš Sáraz.

Chcú dodávať pre celé Slovensko
Aj napriek tomu, že Mikuláš Sáraz je vyučeným automechanikom, práca na poli ho lákala viac, a tak pred 23 rokmi začal s pestovaním zeleniny a ovocia. Všetko, čo dopestoval, predal na tržnici, lokálnym obchodom či veľkoobchodom. „Situácia v obchodoch, kam som dodával konzumné zemiaky, však bola čoraz horšia,“ spomína Sáraz.

Preto bol nútený začať premýšľať nad inými možnosťami. Pred tromi rokmi sa preto rozhodol, že by mohol zemiaky aj spracovať a predávať ich ako finálny produkt. „Uvažovali sme nad lokšami, no nako

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.