18.10.2017, 00:00

Bratislava sa pýši unikátom v korunách stromov, zaujala aj turistov z Hongkongu

Noc vo výške využíva čoraz viac ľudí. Bratislavské Mestské lesy z toho profitujú.

Koruny stromov Slovákov lákajú. Boom zažíva výškový chodník v Bachledovej doline v Tatrách a o výšky sa začali zaujímať aj v mestských lesoch hlavného mesta. Nachádzajú sa tu totiž dva domčeky priamo medzi vrcholkami drevín. Ľudia si v nich môžu prenajať noc. O lesné dobrodružstvo majú záujem nielen Slováci či obyvatelia Bratislavy, ale aj zahraniční návštevníci. „Boli tu klienti z Izraela, Hongkongu, Rakúska, Lotyšska, Anglicka, Českej republiky, Maďarska a mnohých ďalších krajín,“ tvrdí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Dodáva, že väčšina z nich sa chce vrátiť aspoň na jednu noc do domčeka aj na budúci rok.


Platená atrakcia
Domček Tree house pre tri osoby v Kačínskej doline bol prvý svojho druhu nielen v Bratislave, ale na celom Slovensku. Kvôli úspešnosti projektu sa možnosť o tento druh relaxu rozšírila aj na Dlhé lúky, kde Mestské lesy vybudovali druhý dom na strome Pod dubmi. Pobyt v prírode však nie je najlacnejší špás. Za jednu noc si záujemca musí zaplatiť 100 eur. Napriek tomu sú obidva domčeky vyťažené naplno a v rámci tejto sezóny zostáva voľných už len pár nocí.

„Počas letných prázdnin boli obsadené takmer každú noc, cez ostatné mesiace sú využívané najmä noci od štvrtka do nedele,“ vysvetľuje Martina Kohárová, asistentka riaditeľa príspevkovej organizácie Mestské lesy v Bratislave, ktorá túto atrakciu spravuje. Sezóna sa im začína v apríli a končí v októbri. Počas tohto roka bolo v domčeku na Kačíne v Bratislave obsadených 101 nocí a prenocovalo v ňom viac ako 257 ľudí. Druhé ubytovacie zariadenie na Dlhých lúkach postavili len v tomto roku, no od jeho tvorenia bol už obsadený 41 nocí, počas ktorých využilo nocľah viac ako 151 ľudí.

Vyzbieraná suma na nájme len v tomto roku predstavuje takmer 12-tisíc eur. „Poplatok ide Mestským lesom, keďže znášajú aj náklady na prevádzku a údržbu,“ tvrdí Kohárová. Podľa nej je potrebná pravidelná údržba, upratovanie,

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.