19.10.2017, 14:08

Matovičovci predávajú svoje vydavateľstvo. Vrcholia rokovania s vážnym záujemcom, potvrdil šéf OĽaNO

Matovič považuje predaj regionPressu za vec verejnú a ak príde k transakcii, plánuje o tom informovať.

Matovičovci predávajú svoje vydavateľstvo. Vrcholia rokovania s vážnym záujemcom, potvrdil šéf OĽaNO
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vydavateľstvo regionPress manželky poslanca a šéfa OĽaNO Igora Matoviča Pavlíny je na predaj. Informoval o tom portál pluska.sk, pre HNonline to potvrdil samotný Matovič.

"Je pravdou, že manželka rokovala už s viacerými záujemcami, ktorí ju kvôli možnej kúpe regionPRESSu, s.r.o. priebežne celé roky oslovovali," uviedol poslanec pre HNonline.

Priblížil, že aktuálne "vrcholia rokovania s vážnym záujemcom, ktorý ako jediný po dlhej dobe spĺňa hlavné požiadavky." Tie sú férovosť k zamestnancom a vôľa rozvíjať firmu.

"A hlavne, aby za kupcom nestála nejaká pofidérna slovenská finančná skupina či politická strana, ktorej hlavný záujem bude najčítanejšiu sieť regionálnych týždenníkov len politicky zneužívať," dodal šéf OĽaNO.

Matovič považuje predaj regionPressu za vec verejnú a ak príde k transakcii, plánuje o tom informovať. Dôvodom podľa neho je, že "ide o firmu, ktorá si užila neúrekom šikany zo strany štátnych orgánov len kvôli tomu, že manžel majiteľky sa nebojí Fica nazvať skorumpovaným zlodejom."

Podľa informácií portálu pluska.sk chce Matovičova manželka za predaj zinkasovať desať miliónov eur. Ako možný kupec sa skloňuje firma Z+M servis z Ostravy, ktorá okrem Česka pôsobí aj na Slovensku a v Poľsku. Zaoberá sa servisom tlačiarní a výrobou a dodávkou kaziet pre tlačiarne. Tieto informácie však Matovič pre HNonline nepotvrdil.

Matovič založil vydavateľstvo regionPRESS v roku 2002, v roku 2007 ho dal prepísať na svoju manželku Pavlínu. RegionPress v súčasnosti vydáva 36 regionálnych týždenníkov na celom Slovensku.

Tržby regionPressu za rok 2016 boli vyše päť miliónov eur, zisk firmy bol takmer 700-tisíc. Počet zamestnancov bol vlani v rozmedzí 50 až 99. Vyplýva to z informácií zverejnených na portáli FinStat

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.