19.10.2017, 14:45

Štátu došla trpezlivosť. Chce dať sankciu 340-tisíc dodávateľovi Slovensko.sk

NASES si okrem toho 17. októbra tohto roku uplatnila voči dodávateľovi portálu pokutu vo výške 91 841 eur.

Podpredseda vlády Peter Pellegrini chce na rekvalifikáciu ľudí využiť eurofondy z programu Ľudské zdroje, ktorý má rozbehnutý ministerstvo práce.
Zdroj: Peter Mayer

Pre problémy pri doručovaní správ do elektronických schránok na portáli Slovensko.sk zo septembra tohto roku navrhla Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) dodávateľovi portálu sankciu v maximálnej výške 270 651 eur.

Podľa Martina Kóňu zo sekcie komunikácie NASES došlo pri doručovaní správ začiatkom septembra k prevádzkovým problémom, ktoré sa prejavili niekoľkohodinovým spomalením systému. Sankcia je podľa jeho slov momentálne predmetom rokovaní.

​Zároveň NASES podľa Kóňu pre iné pochybenia z minulosti rokuje s dodávateľom portálu aj o ďalších sankciách vo výške približne 70-tisíc eur. "Predmetom rokovaní teda zostávajú sankcie v súhrnnej výške 342 103 eur. Aby sa dodávateľ sankciám vyhol, musí preukázať, že k incidentom nedošlo jeho zavinením," vysvetlil.

Agentúra si okrem toho 17. októbra tohto roku uplatnila voči dodávateľovi portálu pokutu vo výške 91 841 eur. Išlo o sankcie za predchádzajúce pochybenia a tieto už dodávateľ musí NASES-u uhradiť do 15 dní od vystavenia faktúry. Dodávateľom portálu slovensko.sk, čiže ústredného portálu verejnej správy, je spoločnosť Globaltel.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.