Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2017, 14:50

Český miliardár ovládol výrobcu kotlov v Tlmačoch

Protimonopolný úrad požehnal ovládnutie spoločnosti SES českou firmou EP Industries.

Český miliardár ovládol výrobcu kotlov v Tlmačoch
Zdroj: Pavol Funtál

Protimonopolný úrad (PMU) schválil českej firme EP Industries podnikateľa Daniela Křetínského ovládnutie slovenského výrobcu kotlov, spoločnosť Slovenské energetické strojárne (SES). ČTK o tom dnes informoval PMÚ, ktorého rozhodnutie je už právoplatné. Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže s transakciou súhlasil už v máji.

EP Industries vlastní 89,81 percenta akcií SES. Kontrolný podiel v slovenskej firme získal po minuloročnom navýšení základného imania SES. Z prvých informácií vyplýva, že EP Industries týmto spôsobom kapitalizoval časť svoje pôžičky, ktorú v minulosti poskytol SES. Podľa PMÚ spomínané akvizície Křetínského firmy nenarušia súťaž na trhu.

SES podniká v oblasti projektovania, výroby a dodávok parných kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne. Výrobky dodáva do viacerých krajín. Na začiatku októbra SES podpísal s českou spoločnosťou Sokolovská uhelná kontrakt na dodávky technológií v hodnote viac ako 12 miliónov eur.

SES so sídlom v Tlmačoch vlani hospodárili s čistým ziskom 5,74 milióna eur pri tržbách z hlavnej činnosti 28,48 milióna eur. Zatiaľ čo tržby spoločnosti sa medziročne prepadli o viac ako dve tretiny, jej zisk výrazne stúpol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.