07.11.2017, 00:00

Milionár Siekel kupuje bulvárny Nový Čas

FPD Media Antona Siekela rozširuje mediálne portfólio o najväčší denník na našom trhu. Magazíny zas Ringier predal mediálnemu domu Penta – NMH.

O tom, že časť slovenského portfólia mediálneho domu Ringier Axel Springer AG je na predaj, sa v kuloároch hovorilo dlho. A to v súvislosti s viacerými hráčmi, najmä s Pentou. Až včera však švajčiarsky mediálny dom oznámil, že okrem iného predáva vlajkovú loď vydavateľstva – denník Nový Čas. Nakoniec ho však získava FPD Media, za ktorou stojí známy podnikateľ, milionár a jeden z najbohatších Slovákov Anton Siekel. Zároveň preberá aj nedeľník Nový Čas Nedeľa, web Čas.sk i videoportál Tivi.sk.


Magazínovú časť portfólia nášho Ringieru zas získal News and Media Holding patriaci Pente. Švajčiarom tak u nás zostávajú ich online aktivity. „Ringier Axel Springer Media AG sa chce sústrediť na ďalší rozvoj digitálnych asetov na Slovensku, vrátane ďalšieho rastu inzertných portálov,“ konštatuje Peter Porubský, PR manažér Ringier Axel Springer Slovakia.


Konkrétna suma za transakciu nie je známa. Podľa informácií HN sa má pohybovať v hodnote niekoľkých desiatok miliónov eur. Pôvodne mali byť rokovania o sume okolo 70 miliónov eur, tá sa však mala následne výraznejšie znižovať.
Siekel doteraz vlastnil Žilinský večerník a minulý rok kúpil magazín Break. „O mediálny trh sa zaujíma FPD už viac ako štyri roky a akvizíciu Nového Času vníma ako zaujímavú komerčnú príležitosť,“ povedal Richard Fides, mediálny z

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.