Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2017, 14:49 Aktualizované dňa 09.11.2017 o 15:54

Matovičovci predali regionPress, najväčšie regionálne vydavateľstvo na Slovensku kúpila česká firma

Doteraz spoločnosť regionPress patrila manželke poslanca a šéfa OĽaNO Igora Matoviča Pavlíne.

Matovičovci predali regionPress, najväčšie regionálne vydavateľstvo na Slovensku kúpila česká firma
Zdroj: TASR

Matovičovci predali vydavateľstvo regionPress. Spoločnosť Z+M Press v  októbri 2017 zavŕšila jeho kúpu a stala sa tak jeho jediným majiteľom. Informuje o tom Z+M Press v tlačovej správe, výška transakcie sa v nej neuvádza. 

Doteraz regionPress, ktorý je najväčším regionálnym vydavateľom na Slovensku, patril manželke poslanca a šéfa OĽaNO Igora Matoviča Pavlíne. Zápisom do obchodného registra 24. októbra 2017 sa stala jej novým stopercentným majiteľom spoločnosť Z+M Press, za ktorou sú českí podnikatelia David Ševčík a Martin Bednář. 

Správu o tom, že regionPress zmenil majiteľa, potvrdil aj Matovič. S manželkou plánuje zvolať tlačovú besedu, na ktorej budú o predaji vydavateľstva bližšie informovať.

„Sme radi, že sme celý proces kúpy regionPressu úspešne dokončili a  môžeme sa plnohodnotne začať venovať rastu na slovenskom trhu. Táto akvizícia ponúka veľký potenciál," tvrdí konateľ Z+M Press David Ševčík. Zdôraznil, že regionPress po zmene majiteľa bude apolitickou spoločnosťou. „Jedným zo základných princípov nášho fungovania je, že odmietame aktívne spájanie sa s politikmi a politickými stranami,“ vyhlásil Ševčík.

Matovič pre HN ešte 19. októbra potvrdil, že regionPress je na predaj. "Je pravdou, že manželka rokovala už s viacerými záujemcami," povedal. Dodal, že za dôležité považuje, "aby za kupcom nestála nejaká pofidérna slovenská finančná skupina či politická strana, ktorej hlavný záujem bude najčítanejšiu sieť regionálnych týždenníkov len politicky zneužívať."

Z+M servis z Ostravy, ktorá je materskou spoločnosťou Z+M Press, okrem Česka pôsobí aj na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku. Zaoberá sa servisom tlačiarní a výrobou a dodávkou kaziet pre tlačiarne. V súčasnosti zamestnáva viac ako 1200 zamestnancov.

Vydavateľstvo regionPress pôsobí na trhu od roku 1997, v roku 2007 ho dal Matovič prepísať na svoju manželku Pavlínu. Do jeho základného portfólia patrí celkovo 36 regionálnych týždenníkov so súvislým pokrytím Slovenska a distribúciou bezplatne do viac ako 1 351 000 domácností po celom Slovensku. Tituly vychádzajú v týždennej periodicite.

Tržby regionPressu za rok 2016 boli vyše päť miliónov eur, zisk firmy bol takmer 700-tisíc. Počet zamestnancov bol vlani v rozmedzí 50 až 99. Vyplýva to z informácií zverejnených na portáli FinStat.

Pozrite si v HNtelevízii aj rozhovor s Matovičom zo 7. novembra, v ktorom reagoval na výsledok župných volieb: 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.