13.11.2017, 13:15

V Bratislave pribudnú dve výškové budovy, nový komplex sľubuje byty, hotel aj zimnú záhradu

V Bratislave chce investor postaviť komplex Portum s dvoma výškovými budovami.

V Bratislave pribudnú dve výškové budovy, nový komplex sľubuje byty, hotel aj zimnú záhradu
Zdroj: EIA / TK Estate

V bratislavskom Starom Meste plánujú vybudovať polyfunkčný objekt komplex Portum s dvoma výškovými budovami. V zóne Chalupkova, ktorá v najbližších rokoch výrazne zmení svoj vzhľad, ho chce za predpokladaných 55 miliónov eur postaviť bratislavská spoločnosť TK Estate. Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA.

​Komplex plánuje investor postaviť v lokalite, ktorá je vymedzená zo severnej strany ulicou Mlynské nivy, z južnej strany ulicou Landererova, z východnej strany ulicou Košická a zo západnej ulice Karadžičova.

Začiatok v 2019

Termín začatia výstavby je odhadovaný v roku 2019. Ukončený by mal byť o rok neskôr. "Lokalita pre umiestnenie navrhovanej činnosti je voľná a dlhodobo nevyužívaná," píše sa v zámere.

Investor plánuje postaviť na pozemku výškovú budovu Tower 115 s 36 nadzemnými podlažiami a s priľahlým osempodlažným objektom. Výškovú budovu Tower 97 s 30 nadzemnými podlažiami a s priľahlým sedempodlažným objektom.

Moderné centrum mesta

Taktiež plánuje postaviť šesťpodlažnú budovu hotela, podzemnú garáž a zimnú záhradu, ktorá bude tvoriť prepojenie medzi dvoma výškovými budovami.

V komplexe počíta so 490 bytmi a viac ako 600 parkovacími miestami v podzemnej garáži. Chýbať tu nebudú reštaurácie, kaviarne, jedálne, malé obchody či butiky. Plánuje sa aj denná klinika, relaxačné centrum, fitnes či galéria. Developer deklaruje, že svojím projektom chce prispieť k vytvoreniu nového moderného centra Bratislavy na mieste bývalého priemyselného zázemia.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.