13.11.2017, 23:25

Nesrovnal plánuje opraviť hlavné cesty

Ročne chce mesto vynaložiť na rekonštrukcie 10 miliónov eur.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal
Zdroj: TASR/J. Kotian

V roku 2021 budú Bratislavčania jazdiť po nových cestách. To je vízia primátora mesta Iva Nesrovnala, ktorú oznámil na včerajšej tlačovej konferencii. Do štyroch rokov by tak mali byť opravené všetky hlavné mestské radiály, kľúčové spojnice, ale aj priechody pre chodcov, zastávky MHD a chodníky. Aktuálne už prebieha veľká rekonštrukcia Panónskej cesty v Petržalke, ktorá je jednou z najvyťaženejších komunikácií v hlavnom meste.


Rekordné čísla
S veľkými rekonštrukciami začalo mesto už minulý rok, keď opravilo 50 kilometrov ciest, na čo vynaložilo 11,5 milióna eur. Išlo o rekordný rok, keďže radnica minula na tento účel viac ako v rokoch 2010 – 2014 dokopy. Dôvodom bolo naše predsedníctvo v Rade Európskej únie.


V nasadenom tempe však mesto pokračuje aj v tomto roku, na opravu 50 kilometrov ciest vyčlenil magistrát ďalších deväť miliónov eur. „Mojou víziou je do roku 2021 opraviť všetky hlavné ťahy v Bratislave. Pripravili sme ucelenú koncepciu, na ktorú sme vyčlenili finančné zdroje vo výške 10 miliónov eur ročne,“ hovorí primátor mesta Ivo Nesrovnal, ktorý zdôrazňuje, že pôjde o komplexné opravy. Mesto chce dokončiť práce na Panónskej ceste v Petržalke už v decembri tohto roku a na jar pokračovať s Dolnozemskou, Bajkalskou a Račianskou radiálou.


Podľa Martina Fundáreka z občianskej iniciatívy Lepšia doprava je pozitívne, že mesto konečne pristúpilo k oprave opotrebovaných ciest. Upozorňuje však, že to dočasne bude sprevádzané komplikáciami pre vodičov a cestujúcich v rámci mestskej hromadnej dopravy. „Pribudnú dopravné obmedzenia, zápchy a rôzne

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.