Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2017, 12:08

Nebuďme hlúpi, musíme mať slovenské riešenie, vysvetľoval Danko kritizovaný miliardový nákup

Na margo transparentnosti a utajenia projektu Andrej Danko povedal, že obsahuje niektoré obchodné informácie, ktoré zverejnené byť nemôžu.

Nebuďme hlúpi, musíme mať slovenské riešenie, vysvetľoval Danko kritizovaný miliardový nákup
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda Národnej rady SR a líder SNS chce zachrániť slovenské zbrojárske továrne a strojárstvo. Vyhlásil to v diskusnej relácii TA3 V politike s vysvetlením, že čo najväčšia časť akéhokoľvek vojenského zariadenia, ktoré je možné nakúpiť, bola vyrobená na Slovensku.

"Nebuďme hlúpi. Ak si Slovenská republika prezbrojuje svoju armádu, musí mať slovenské riešenie. Nič iné ma nezaujíma. Samozrejme, že je veľmi dôležitá aj transparentnosť, ale musíme mať svoj výrobok. Zničili sme si zbrojárstvo a ak teraz pri prezbrojovaní nedáme šancu našim výrobcom, už nikdy neoživíme ani toto torzo," myslí si.

​Danko je preto rád, že pri plánovanom nákupe obrnených transportérov za 1,2 miliardy eur bolo nastavené slovenské riešenie. "Našli sme podporu v koalícii aj pochopenie u prezidenta Andreja Kisku. Dôležité je, aby sa slovenskí vojaci už nehanbili chodiť na cvičenia NATO a aby sa to konečne začalo riešiť," odkázal.

Na margo transparentnosti a utajenia projektu podotkol, že obsahuje niektoré obchodné informácie, ktoré zverejnené byť nemôžu. "Sú to materiály, ktoré som po obsahovej stránke nevidel, lebo podliehajú režimu utajenia. Je tam veľa technických vecí a ja nepovažujem za potrebné sa s nimi oboznamovať," vysvetlil.

Andrej Danko je presvedčený, že mnohým lobistom sa nepáči, že vláda preferuje slovenské výrobky, a preto pripravovaný nákup kritizujú. "Starajú sa do toho roky, a to s jediným cieľom - zavďačiť sa svojim sponzorom. Niekomu sa narušili pripravované plány," uzavrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.