Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2017, 09:30

Zmena plánov: nová motoráreň pri Trnave zrejme nevznikne

Šéf trnavskej automobilky Stéphane Bonhommeau na jar ohlasoval veľkú investíciu do závodu. Projekt však narazil.

Zmena plánov: nová motoráreň pri Trnave zrejme nevznikne
Zdroj: Peter Mayer

Plány na novú motoráreň, ktorá sa mala stať súčasťou automobilky PSA pri Trnave, zahatalo najvyššie vedenie vo Francúzsku. Podľa pôvodného zámeru malo v novej motorárni nájsť prácu 500 ľudí, nakoniec je všetko inak.

Portál Aktuality.sk informuje, že v súčasnosti všetky práce stoja a s veľkou pravdepodobnosťou už nebudú obnovené. Dôvodov má byť hneď niekoľko.

Tlak odborárov

Jedným z nich má byť politika Európskej únie, ktorá smeruje k úplnému zákazu dieselových motorov. Pri Trnave sa mali vyrábať benzínové motory. Avšak odborári z Francúzska rátajú s tým, že kombinácia utlmenia výroby dieselových motorov a "vývoz" práce na Slovensko (a do iných krajín) zvýši vo Francúzsku nezamestnanosť.

Najvyššie vedenie spoločnosti sa tak podvolilo tlaku odborárov a z projektu vycúvalo.

Chýbajú ľudia

Ako ďalší problém sa javí byť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na Slovensku. Práve to má byť podľa portálu Aktuality.sk dôvod, ktorý vedenie zamestnancom ozrejmilo v internej komunikácii.

Hovorca sa k zastaveniu plánov odmietol bližšie vyjadriť, uviedol, že o projekte bude automobilka informovať neskôr.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.