21.11.2017, 12:57

Penta otvorila najmodernejšiu nemocnicu na Slovensku. Pozrite sa, ako vyzerá

Michalovčania sa môžu tešiť z novej nemocnice.

Penta otvorila najmodernejšiu nemocnicu na Slovensku. Pozrite sa, ako vyzerá
Zdroj: Svet Zdravia

Spoločnosť Svet Zdravia zo skupiny Penta Investments dnes na východnom Slovenskom otvorila novú nemocnicu, do ktorej výstavby investovala 34 miliónov eur. Ide o prvú novo postavenú všeobecnú nemocnicu na Slovensku od pádu komunizmu v roku 1989.

Svet Zdravia prevádzkuje na päťmiliónovom Slovensku 17 regionálnych nemocníc, v ktorých dosahu žije takmer 1,4 milióna ľudí. Stavebné práce na novej nemocnici v Michalovciach s viac ako 300 lôžkami a s ôsmimi operačnými sálami začali v roku 2015.

Spustia ju na prelome rokov

Do novej nemocnice by pacienti mali byť presťahovaní v decembri, so začatím plnej prevádzky zdravotníckeho zariadenia počíta spoločnosť v januári budúceho roka. Zdravotnú starostlivosť bude poskytovať v rámci systému verejného zdravotného poistenia.

"Otvorenie novej nemocnice je súčasne dôkazom, že súkromné ​​investície sú pre zlepšenie slovenské zdravotníctvo nevyhnutné," uviedol partner v Penta Investments Eduard Maták.

Plánujú nemocnicu aj v Bratislave

Za posledné obdobie ide o jednu z najväčších investícií do modernizácie slovenského zdravotníctva, ktoré je jedným z odvetví, v ktorom Penta podniká. Novú nemocnicu už pred dvoma rokmi otvorilo v centre Bratislavy slovenské ministerstvo vnútra, toto zariadenie ale neposkytuje komplexné služby vo všetkých oblastiach.

Svet Zdravia pripravuje projekt výstavby novej nemocnice na okraji Bratislavy. Zámer v hodnote viac ako 100 miliónov eur spoločnosť ohlásila pred rokom. Novú nemocnicu plánuje v slovenskej metropole, ktorá sa potýka s nedostatkom moderných verejných zdravotníckych zariadení, postaviť tiež štát.

Sieť regionálnych nemocníc Svet Zdravia vlani zabezpečila cez 112-tisíc hospitalizácií a ošetrila 487-tisíc pacientov. Dohromady zamestnáva vyše tisíc lekárov a takmer 2500 zdravotných sestier.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.