Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2017, 15:05

Polícia reaguje na trestné oznámenie eseťákov v kauze Carlton: padli dve obvinenia

Maroš Grund a Rudolf Hrubý zo spoločnosti Eset podali na bývalých konateľov spoločnosti Carlton Property trestné oznámenie.

Polícia reaguje na trestné oznámenie eseťákov v kauze Carlton: padli dve obvinenia
Zdroj: Archív HN

Polícia vedie trestné stíhanie v kauze hotela Carlton, obvinila dve osoby, Erika Mikurčíka  a Zuzanu Kamlanovú - bývalých konateľov spoločnosti Carlton Property, ktorá hotelový komplex vlastní. Informuje o tom Trend.

Trestné oznámenie na obvinených podali bývalí spoločníci a partneri Esetu Maroš Grund a Rudolf Hrubý. Mali podozrenie, že ich chceli pripraviť o investíciu.

Trend pripomína, že hotelový komplex vlastnili na tretiny Erik Mikurčík, Grund a Hrubý. Eseťáci vložili do projektu peniaze a Erik Mikurčík ho mal manažovať. V súčasnosti vedú niekoľko sporov o vlastníctvo Carltonu.

V trestnom oznámení eseťáci uvádzajú, že Erik Mikurčík bez ich vedomia navýšil vo svoj prospech základné imanie v spoločnosti Carlton Property a z nich sa stali menšinoví vlastníci. So Zuzanou Kamlanovou mal dať príkaz na prevod dvoch miliónov eur z účtu firmy na ich vlastný. Mal sa tiež pokúsiť o prevod budovy hotela na svoju spoločnosť Arthur Real Estate.

Erik Mikurčík tvrdí, že krokmi, ktoré vyšetruje polícia, reagoval na partnerov, lebo ho chceli vytlačiť z projektu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.