Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2017, 00:00

Pente pribudla na východe sedemnásta nemocnica

Portfólio finančníkov narástlo o ďalšie zariadenie v Michalovciach, ktoré má slúžiť až 110-tisíc ľuďom.

Pente pribudla na východe sedemnásta nemocnica

Viac ako tristo lôžok za 34 miliónov eur. Investičná skupina Penta otvorila svoju vlajkovú loď nemocničnej siete Svet zdravia v Michalovciach. Prvých pacientov prijme v decembri.


Majú aj poisťovňu
Tri roky po tom, čo investičná skupina získala stavebné povolenie, postavila najmodernejšiu nemocnicu na Slovensku. Stojí na mieste, kde predtým 20 rokov chátrala budova zdravotnej inštitúcie, ktorú štát nedokončil. Pre Pentu je zrejme zdravie výhodný biznis, vrátane tej v Michalovciach už prevádzkujú 17 takýchto zariadení. „Nemocnica môže zarábať len na platbách od zdravotných poisťovní,“ vysvetľuje predseda lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský. Menšie príjmy tvoria poplatky pacientov napríklad za nadštandardnú izbu. Otázkou podľa Visolajského je, aké vysoké príjmy od poisťovní bude mať súkromná nemocnica v Michalovciach, keďže Penta vlastní aj poisťovňu Dôvera. „Problém je, ak zdravotná poisťovňa má rovnakého vlastníka, ktorý vlastní aj nemocnicu,“ myslí si predseda lekárskych odborov.


Š

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.