27.11.2017, 00:00

Slovenský paradox: Diaľnica neskončí v poli len vďaka meškaniu

Nové meškanie vzniklo „z dôvodu nepredvídaných geologických udalostí počas razenia tunelov“.

Slovenský paradox: Diaľnica neskončí v poli len vďaka meškaniu
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Len krátko po decembrovom otvorení diaľnice, ktorá Žilinu odbremení od dopravy smerujúcej do Poľska, sa obyvatelia mesta mali dočkať aj dokončenia úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka.

Ten mal byť odovzdaný do užívania v januári budúceho roku, pre zlé geologické podmienky sa však termín nakoniec posunul na október 2018. Väčším problémom však bolo to, že štát pozabudol doriešiť prepojenie úseku na ostatné cesty, a tak bolo jasné, že diaľnica bude dočasne končiť v poli.

Podľa najnovších správ z Národnej diaľničnej spoločnosti nakoniec k tejto situácii nedôjde. Dostavba úseku sa totiž omešká natoľko, že sa za ten čas stihne chýbajúci diaľničný privádzač dobudovať.

„Cieľom Národnej diaľničnej spoločnosti je, aby sa privádzač Lietavská Lúčka – Žilina odovzdal do užívania spolu s úsekom D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka. Tento úsek by sa mal stavebne ukončiť v druhom štvrťroku 2019,“ uviedla hovorkyňa diaľničiarov Michaela Michalová.

Nové meškanie podľa nej vzniklo „z dôvodu nepredvídaných geologických udalostí počas razenia tunelov“. Ďalšie podrobnosti o vzniknutom probléme známe nie sú, oba tunely však boli prerazené ešte v roku 2016.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.