28.11.2017, 00:00

Pre osem pruhov hrozí úplný kolaps. Blatné bolo nič oproti tomu, čo nás čaká

Do roku 2020 chce štát dokončiť na diaľnici pri Bratislave tri nové stavby.

Pre osem pruhov hrozí úplný kolaps. Blatné bolo nič oproti tomu, čo nás čaká
Zdroj: MF DNES/Robert Rambousek

Križovatka Blatné je od pondelka plne prejazdná. Rekonštrukcia diaľničného úseku pri Senci sa po roku a pol dopravných obmedzení a vznikajúcich kolón definitívne skončila, a to dokonca o mesiac skôr, ako sa predpokladalo.

Pozrite si aj reportáž z otvorenia križovatky Blatné:

​​Vodiči jazdiaci medzi Bratislavou a Trnavou si tak môžu nejaký čas užívať plynulú jazdu po diaľnici, tento stav však dlho trvať nebude. Už v priebehu budúceho roku sa počíta so stavbou križovatky Triblavina a o rok neskôr sa začne rozširovať diaľnica medzi Bratislavou a Sencom na osem plnohodnotných pruhov.

Pre zväčšenie obrázka kliknite sem.

Zdroj: HN

Pre zväčšenie obrázka kliknite sem.

Zdroj: HN

​Zároveň stále nie je jasné, kedy sa začne s výstavbou diaľničnej križovatky Ivanka sever, počítalo sa však s tým, že bude odovzdaná do užívania v roku 2019.

„Blatné bolo nič oproti tomu, čo nás čaká, keď sa začne prerábať D1 na vstupe do Bratislavy,“ upozorňuje analytik inštitútu INEKO Ján Kovalčík, podľa ktorého by mal štát už teraz pracovať napríklad na posilnení verejnej dopravy.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.