Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2017, 00:00

Za objednanie vyšetrenia zaplatia pacienti 30 eur

Koalícia schválila doplnkové ordinačné hodiny na zdravotníckom výbore bez opozície, tí odišli na začiatku rokovania.

Za objednanie vyšetrenia zaplatia pacienti 30 eur
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Pacienti by mali mať od mája možnosť zaplatiť si za vyšetrenie v konkrétnom čase. Bude to však možné až po ordinačných hodinách lekára. Úhrada by nemala presiahnuť 30 eur a doktor bude musieť pacienta vyšetriť do 20 dní od objednania. Včera návrh schválil zdravotnícky výbor a možnosť zaplatenia dodatočného času lekára teraz putuje do druhého čítania v parlamente.

Schválil sa však bez opozičných poslancov, ktorí hneď v úvode z výboru odišli. Dôvodom bolo množstvo pozmeňujúcich návrhov, ktoré dostali len ráno, aj napriek tomu, že hlasovanie sa presunulo z minulého týždňa kvôli lepšiemu naštudovaniu problematiky. Koalícia oponuje, že 90 percent dokumentov dostali už minulý týždeň.

Nízka suma

Pôvodne predložil návrh doplnkových ordinačných hodín rezort zdravotníctva začiatkom roka, pre nezáujem lekárov ho však stopli a napokon ho minister Tomáš Drucker nepredložil. T

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.