Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2017, 00:00

Dane nás ročne oberú o 24 pracovných dní

Viac ako sto hodín strávime pri výpočte našich financií.

Dane nás ročne oberú o 24 pracovných dní
Zdroj: Pavol Funtál

192 hodín alebo 24 pracovných dní. Toľko musí ročne stráviť priemerný Slovák prácou s daňami. Na porovnanie s premiantom v tejto kategórii, s Estónskom, je to štyrikrát viac. Občan pobaltskej krajiny to zvládne za približne šesť dní. Podľa daňovej poradkyne Beáty Krausovej by štát mohol skrátiť čas na ich plnenie napríklad automatickým predvyplnením z údajov, ktoré už má k dispozícii. „Zamestnávateľom by uľahčilo život aj vykonávanie ročných zúčtovaní daní zo závislej činnosti priamo správcom dane, keďže tieto údaje zamestnávateľ zasiela štátu. Pomohlo by napríklad aj zavedenie zjednodušených daňových priznaní,“ tvrdí Krausová. Aj konateľ spoločnosti Mediamedia Lukáš Pardubický tvrdí, že je to veľa. „Viac ako jede

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.