Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2017, 00:00

Petície chcú prekaziť plány developerov

Aktivisti sú proti skrátenému pripomienkovému konaniu a štatútu významnej investície.

Petície chcú prekaziť plány developerov
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Návrhy na udelenie štatútu významnej investície pre dvoch developerov v Bratislave sa konečne posunuli vpred. Aspoň do medzirezortného pripomienkového konania. Na internete však vznikli dve petície, ktoré sú proti udeleniu výhod investorom.


Dokopy približne tridsať poslancov Národnej rady, miestnych samospráv a aktivistov vyjadruje nesúhlas, aby J&T Real Estate a HB Reavis dostali osvedčenie o významnej investícii. Vytvorili hromadnú pripomienku na internete, v ktorej žiadajú, aby boli oba návrhy prerokované v riadnom, nie skrátenom konaní. Dosiaľ ich svojím podpisom podporilo takmer 700 ľudí.


Žiadna pripomienkovanie
Ako hlavný dôvod uvádzajú, že v investíciách vo „verejnom záujme“ nevidia verejný záujem. „Pri projektoch viac prevažujú súkromné preferencie investora a prínos pre verejnosť je nedostatočný. Žiadna výnimočnosť tam nie je,“ vysvetľuje poslanec parlamentu Gábor Grendel s tým, že nevidí dôvod,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.