Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2017, 00:00

Viacero rezortov kritizuje developerov

Viacero rezorto vyjadrilo nesúhlas v pripomienkovom konaní. Problémom je napríklad trať električky či štátne pozemky.

Viacero rezortov kritizuje developerov
Zdroj: HB Reavis

Električka spôsobí veľa hluku a zablokuje vstup do divadla. Pozemky, na ktorých sa má stavať, patria prístavom a ich vlastníkom môže byť len štát, a nie developer. Aj toto sú dôvody, kvôli ktorým niektoré ministerstvá nesúhlasia s projektmi J&T Real Estate či HB Reavis v hlavnom meste. Developeri už od marca žiadajú vládu o vydanie štatútu významnej investície pre svoje plány.

Znehodnotí umelecký zážitok
Do včerajšieho dňa bolo k celému zámeru otvorené medzirezortné pripomienkové konanie. Ministerstvá začali postupne vyjadrovať svoje negatívne postoje. Rezortu kultúry sa nepáči električka z budúcich stavieb J&T Real Estate, ktorá má viesť pomedzi Euroveu a Slovenské národné divadlo. „V dôsledku jázd električiek, ktoré by spôsobovali otrasy budovy SND, by došlo k zníženiu a znehodnoteniu umeleckého zážitku návštevníkov a v tichých pasážach inscenácií činohry a opery by došlo k nežiaducim rušeniam,“ vysvetľuje Maďaričov rezort v pripomienke. Dôvody opierajú o doterajšie skúsenosti s traťou v Starom meste. „Máme bohaté negatívne skúsenosti s riešením problematiky električkovej trate pri rekonštrukcii Reduty, sídla Slovenskej filharmónie,“ uvádza rezort. Podľa nich ani s použitím najmodernejších materiálov a tec

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.