Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2017, 00:00

Štátne IC vlaky prvýkrát prestali vytvárať stratu

Odborníci upozorňujú, že hospodárske výsledky môžu byť v skutočnosti skreslené.

Štátne IC vlaky prvýkrát prestali vytvárať stratu
Zdroj: Pavol Funtál

Cenová vojna medzi RegioJetom a štátnymi vlakmi v minulosti spôsobila, že cestujúci z Bratislavy do Košíc si mohli užívať lacné lístky a ďalšie prvky konkurenčného boja o zákazníka. Jedným z výsledkov však bolo, že obe spoločnosti boli v neustálej strate. Po viacerých zmenách, ktoré vyvrcholili odchodom RegioJetu z tejto trasy, sa čakalo, či sa monopolné postavenie národného dopravcu premietne do lepších hospodárskych výsledkov. Odborníci boli skeptickí, železničiari však hlásia, že skončia rok prvýkrát v pluse.


Viac cestujúcich
Štátne IC vlaky dosiahli za prvých desať mesiacov prevádzkový zisk 1,7 milióna eur a čistý účtovný zisk približne 150-tisíc eur. Železničiari preto predpokladajú, že aj napriek plánovaným decembrovým výdavkom na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.