Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2017, 00:00

Maďarič zostáva. No je za názorovú pestrosť

Frakcie vznikali aj v iných slovenských stranách. Ich tvorcovia čoskoro založili nové subjekty.

Maďarič zostáva. No je za názorovú pestrosť
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Po župných voľbách volal po zmenách, no bezúspešne. Dnes už bývalý podpredseda Smeru a stále aktuálny minister kultúry Marek Maďarič sa vzdal straníckej funkcie už pred dvoma týždňami. Na verejnosť sa však informácia dostala až minulý týždeň. No v strane naďalej ostáva. Keďže patrí k jedným z najvýraznejších mediálnych osobností Smeru, začalo sa špekulovať aj o tom, či v rámci strany nevybuduje názorovú platformu. Podľa informácií HN je to jedna z ciest, ktorou sa má Maďaričovo uvažovanie uberať.

Nerozbíja, ale obohacuje
Minister kultúry na sobotnom celoslovenskom sneme v Martine povedal, že momentálne také plány nemá. Potom však spustil obhajobu názorovej rôznorodosti v politických stranách. „Nevníma sa to ako rozbíjanie, vníma sa to ako obohacovanie. Ešte raz opakujem, bez toho, aby som v tejto chvíli mal taký zámer, si myslím, že aj v Smere-SD v nejakom okamihu budú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.