Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2017, 00:00

Košice dostanú logistické centrum

Investícia. Ročne by sa na Slovensku malo v novom logistickom centre preložiť až 500 vlakov.

Prekladisko z Dobrej pri Čiernej nad Tisou by sa čoskoro mohlo posunúť viac na západ. Konkrétne do Košíc. Začiatkom budúceho roku tam chce zatiaľ neznámy britský investor vybudovať nové logistické centrum. Jeho cieľom bude ťažiť z novej hodvábnej cesty. Prezradil to včera na diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub premiér Robert Fico. „Keby ten obrovský logistický park bol realitou, to by boli obrovské objemy kontajnerov z celého sveta,“ povedal Fico.

Podľa neho by takýmto logistickým centrom mohlo prejsť od 200 do 500 vlakov ročne. V súčasnosti prekladajú vlaky zo širokorozchodnej na naše vlaky v Dobrej. Objem kontajnerov je však omnoho nižší. Ešte v lete to bol zhruba jeden vlak týždenne. No množstvo by mal

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.